ניתוחי כתפיים – אל תסתבכו עם רופא לא מקצועי

תוכן עניינים

הכתף הוא אחד המפרקים המורכבים ביותר בגוף האדם, אם לא המורכב שבהם. המדובר במפרק שמייצר חופש תנועה בטווח נרחב מאוד של כמעט 360 מעלות לכל כיוון, ובמקביל אמור לעמוד בעומסים גבוהים של משאות המורמים על ידי הידיים.

בנוסף לכך, דרך הכתף עוברת כל המערכת העצבית והמוטורית, שבאמצעותה אנו מניעים את היד והאצבעות. המשמעות היא שכל פגיעה בכתף, עלולה להוביל לפגיעה דרמטית ביכולת התפקודית שלנו מחד, וכל תיקון של פגיעה כזאת חייבת להתבצע בצורה סופר מקצועית, על מנת להבטיח חזרה מלאה של התפקוד והימנעות מגרימת נזק נוסף.

כדי לעמוד במטרה זו, חשוב מאוד לבצע ניתוחי כתפיים אצל מומחי אורתופדיה בעלי התמחות ספציפית וניסיון עשיר בתחום הספציפי של ניתוחי כתפיים.

כדי להבין את היקף ההתמחות והיכולת המקצועית, בהן צריך לעמוד מומחה לניתוחי כתפיים, להלן רשימה חלקית של ניתוחים נפוצים בכתפיים:

ניתוח לקיבוע שבר עצם הזרוע

במקרה של שבר בעצם הומרוס, הלוא היא עצם הזרוע, יש צורך בחיבור פלטה מתכתית או מסמר על מנת לאחות את העצם ולאפשר חזרה של התפקוד. ניתוח זה דורש רמת מיומנות גבוהה מאוד, ורמת דיוק גבוהה מאוד על מנת להימנע מפגיעה ברקמות סמוכות ועל מנת להבטיח תוצאות אפקטיביות.

ניתוח בלון לכתף

במקרים של קרע או נזק לגידי השרוול המסובב של הכתף, יש צורך בביצוע ניתוח הכנסת בלון לכתף, במסגרתו מוחדר בלון לחלקה העליון של הכתף, באופן שיוצר מרווח בחלל הכתף ומונע מגע בלתי רצוי שייצור לחץ על גיד השרוול.

ניתוח החלפת כתף

במקרים בהם קיים הרס נרחב ובלתי הפיך של הכתף, הפתרון הטוב ביותר הוא להחליף את הכתף, ואת זה עושים באמצעות החלפת הרכיבים ההרוסים, ברכיבים סינטטיים חלופיים המחזירים את התפקוד המלא לכתף. הרכיב המושתל צפוי לעבור שחיקה משמעותית לאורך השנים, ולכן מומלץ לאנשים מבוגרים בלבד, או במקרים בהם אין ברירה אחרת.

אולי יעניין אותך:  פורטל הבריאות של מדיקו – לדעת יותר על הבריאות שלכם

ניתוח קיצור גיד הבייספס

גיד הבייספס עלול ליצור חוויה קשה של כאב בלתי פוסק, כשהדרך היחידה להתמודד איתו היא באמצעות קיצור הגיד מבלי לפגוע ביכולת התפקודית שלו.

ניתוח שבר עצם הבריח

במסגרת ניתוח זה מבוצע קיבוע של עצם הבריח, במקרים של תזוזה נרחבת של חלקי השבר ממקומם. ברובם המכריע של המקרים, יכול שריר הבריח להתאחות בעצמו ללא כל ניתוח, אך אם ניתוח כזה נדרש, כדאי שיבוצע על ידי איש המקצוע המתאים.

מעבר לרשימה חלקית זו, ישנם ניתוחי כתפיים נוספים כדוגמת ניתוח לתיקון אי יציבות, ניתוח לשחזור לברום קדמי או עליון, ניתוח לתיקון גידים בכתף ועוד. כל אחד מן הניתוחים האלה, כרוך בפעולות כירורגיות שעלולות לפגוע בעצבים, גידים וכלי דם העוברים במקום, כשכל פגיעה בלתי רצויה כזאת, בהתאם להיקף הפגיעה, יכולה לגרום לנזק נוסף ולעיתים בלתי הפיך.

בהתאם לכך, כאשר אתם פונים לגורם מקצועי לצורך ביצועי ניתוחי כתפיים, חשוב מאוד שתעשו את זה אצל הטובים ביותר. את הטובים ביותר תוכלו למצוא בהחלט גם במסגרת בתי החולים הציבוריים בישראל, אך במקרים אלה אין לכם כל שליטה על הרופא שיבצע את הניתוח בפועל.

בקליניקה פרטית, תוכלו לבחור בדיוק מי ינתח אתכם, ותוכלו להיות בטוחים שכל אחד מן הרופאים הפועלים במקום, הוא בעל התמחות יוצאת דופן בתחום.

 

רמי פלר

לנצל את הכוח שלכם לטובת עשיית טוב 

אחוז קטן מאוד של אנשים מצליח להתעשר בזכות עצמו, להקים עסק שיצליח בגדול ולהרוויח הרבה מאוד כסף. בעולם שאנו חיים בו כסף שווה כוח ואם יש לכם הרבה כסף מדובר בהרבה כוח. עכשיו, השאלה היא מה אתם עושים עם הכוח הזה? דואגים רק לעצמכם וליקיריכם? (שזה בסדר גמור). אולי עושים שימוש בכסף כדי לעשות רע

קרא עוד »
מדרס אורטופדי בהתאמה אישית

מדרסים אורטופדיים – המדריך המלא

מדרסים אורטופדיים עוזרים ללא מעט בעיות רפואיות ואורטופדיות ואנשים שונים באוכלוסייה. היציבות והכוח של האדם נובע מהשורשים שלו, כלומר מהרגליים שלו. רגליים חזקות ובריאות יעזרו לאדם לעמוד איתן, יציב ולהיות בכל כושר סיבולת גבוה יותר. לעומת זאת רגליים חלשות שמופעל עליהן לחץ רב או שיש בעיות רפואיות שונות, עשויות לפגוע ביציבות האדם, ביכולת שלו לעמוד,

קרא עוד »
מנדף ביולוגי

מהו מנדף ביולוגי?

במעבדות שונות העבודה המתבצעת היא ייצור של מוצרים מסוימים או ביצוע של ניסויים בחומרים שונים ובדגימות ביולוגיות שונות. במעבדות מסוג זה ובמתחמי מחקר שונים חשוב להיעזר באמצעי בטיחות שונים על מנת להבטיח את בטיחותם של העובדים מצד אחד ואת סביבת העבודה הסטרילית למניעת זיהום הדגימה/החומר בו/עמו אנו עובדים. בין היתר נעשה שימוש בכפפות, מסיכה, לעתים

קרא עוד »
מסכה, מזרק וכדורים

פורטל הבריאות של מדיקו – לדעת יותר על הבריאות שלכם

אומרים שלשאול את גוגל זה לא הדבר הטוב ביותר לעשות כשיש שאלות אבל כשנכנסים לפורטל הבריאות של מדיקו מצליחים לפחות לקבל מידע שעוזר לכם לדעת יותר על הבריאות שלכם ואל מי לפנות כדי לעבור את הבדיקות הנכונות. זה חשוב לא פחות לדעת יותר על מצבכם ולברר מידע שלא תמיד לרופאים יש זמן להסביר לכם. כך,

קרא עוד »
הרמת סינוס

הרמת סינוס

הרמת סינוס היא פעולה כירורגית שנעשית שלב אחד לפני השתלת שיניים ומחוסר ברירה משום שאין יותר עצם שבה אפשר לבצע את ההשתלה. אחת הדרכים המוצלחות והמתקדמות לעזור לאנשים שאיבדו את שיניהם היא השתלת שיניים. במקום התותבות שנהגו לתת בשנים עברו היום אפשר להשתיל שיניים בחניכיים באמצעים מתקדמים וקלים ליישום, וזה הרבה יותר יעיל ונוח מכל

קרא עוד »
שירותי תרגום

שירותי תרגום ובחירת חברת תרגום

לא פעם אתם עשויים להיתקל בצורך לתרגם מסמכים שונים. לעתים תצטרכו לעשות זאת באופן פרטי ולעתים לצרכים עסקיים. כך או כך מומלץ לשכור חברת תרגום מקצועית על פני שימוש באחד מעובדי החברה שבמקרה בקיא בשפה הנדרשת ברמת שפת אם ולרוב עדיף חברה מאשר מתרגם בודד. אילו שירותי תרגום נפוצים יותר ומהן היתרונות של חברת תרגום?

קרא עוד »