סוגי שקיות

היכרות עם הבדלים בין סוגים שונים של פתרונות אריזה יכולה לסייע לבעלי עסקים, חברות וארגונים אבל גם לצרכנים פרטיים וללקוחות הקצה של השרשרת הלוגיסטית. בראש ובראשונה, מטרת ההיכרות עם ההבדלים בין סוגי פתרונות האריזה היא למצוא את אלו שהכי מתאימים לאופי השימוש.

בהמשך, אפשר להשתמש במידע על סוגים שונים של פתרונות אריזה על מנת לחסוך זמן והוצאות. אם רוצים, המטרה של השוואה בין פתרונות אריזה יכולה להיות גם התאמה שלהם לצרכי מיתוג או יחסי ציבור של גופים מסחריים.

הנה למשל כמה הבדלים בולטים בין סוגים שונים של פתרונות אריזה – אבל בקטגוריה הספציפית של שקיות:

א. ניילון – שקיות ניילון מיוצרות מחומרים פטרוכימיים. בפועל, מדובר על חומרים כגון נפט גולמי או גז טבעי ויש להם גם יתרונות וגם חסרונות. מצד אחד, היתרון של חומרים פטרוכימיים בא לידי ביטוי בזמינות גבוהה ומחיר נמוך. מצד שני, הפוליאתילן מעובד בטמפרטורות גבוהות אבל הוא מתפרק רק לאחר עשרות עד מאות שנים. לכן המשמעות היא זיהום סביבתי גבוה וקושי במיחזור.

ב. שקיות רב פעמיות – אופציה אחרת לפתרונות אריזה זמינים באה לידי ביטוי בשימוש בשקית רב פעמית. אלו פתרונות אריזה מבד שאותם אפשר גם לייצר מחומרים ממוחזרים כגון בגדים, סדינים וכן הלאה.

ג. שקיות מתכלות – סוג אחר לגמרי של פתרונות אריזה כולל בתוכו את המוצרים המתכלים. אלו מוצרי אריזה שמיוצרים בין היתר מעמילן תפוחי אדמה, כאשר השאיפה היא לייצר אותם גם מתירס ולהשיג את אותה מטרה של שימוש בפולימר חי שמתכלה באדמה בטווח של עד 3 חודשים בלבד.

איך בוחרים את פתרונות האריזה?

המאפיינים השונים של פתרונות אריזה אמורים לסייע לבחור אותם לפי תכונות וחומרי גלם. לחילופין, ניתן לבחור אותם לפי אופי השימוש, התקציב והניסיון הקודם עם פתרונות אריזה דומים. בכל מקרה, אפשר בכל שלב להתייעץ עם אנשי מקצוע ולשאוב השראה מפתרונות האריזה שבהם משתמשים בחברות הגדולות.

אולי יעניין אותך:  שירותי תרגום ובחירת חברת תרגום

לסיכום, סוגים שונים של שקיות מאפשרים לארוז בקלות את כל סוגי המוצרים – כל עוד בוחרים אותם היטב ובהתאמה אישית.

You Might Also Like