סורגים שקופים

סורגים שקופים – לא רק הגנה, גם אסתטיקה

בין שהביטוי סורגים שקופים נשמע לכם הגיוני ובין שלא, אי אפשר להתווכח עם העובדה שאנשים רבים נמנעים מהתקנת סורגים רק בגלל הפגיעה שלהם באסתטיקה של הבית. בניסיון להתמודד עם הפגיעה הזאת, מעצבים כיום מסגרים סורגים במגוון רחב של עיצובים וסגנונות עם עיטורים וסלסולים, הכל בכדי להכניס בהם קצת אסתטיקה. אבל מה שבאמת מפריע בסורגים היא הפגיעה בשדה הראייה, הפגיעה בתחושת החופש שמעניק הנוף, התחושה של מקום סגור ומסוגר ואם ניקח את זה לקיצון, אז גם תחושה של כלא.

סורגים שקופים – למה רק עכשיו?

סורגים שקופים באים לתת מענה לשלושת התפקידים המרכזיים שאותם ממלאים הסורגים בבית. בראש ובראשונה, מיועדים הסורגים להעניק לנו בטחון והגנה מפני חדירה של גורמים זרים ובלתי מורשים. שנית, מספקים לנו הסורגים הגנה מפני נפילה של פעוטות ללא שמירה ולבסוף, מהווים הסורגים חלק בלתי נפרד מהאסתטיקה הכוללת של הבית. כדי לעמוד בשלושת הקריטריונים האלה ומבלי להמשיך את הפגיעה האסתטית האופיינית לסורגי מתכת, היה צורך בפיתוח חומר שקוף שהוא גם עמיד מאוד ויכול לספק את ההגנות הנדרשות, אבל גם שקוף מספיק ויכול לשחק בתפקיד של רואה ובלתי נראה. סורגים שקופים הם בדיוק הפתרון הזה, והודות לטכנולוגיית חומרים חדשנית, ניתן כיום להתחיל ולעשות בהם שימוש נרחב מתוך בטחון וידיעה ברורה שההגנה על הבית, בעינה עומדת.

האם לא ניתן לחתוך את הסורגים השקופים?

התשובה היא כן. בהחלט ניתן לחתוך סורגים שקופים, אך ניתן לחתוך גם סורגי מתכת. למרבה הצער, לרשות הפורצים עומדים כיום שורה של כלי עבודה חשמליים נטענים, המאפשרים להם להגיע למקום ולבצע חיתוך של הסורגים באופן מהיר, גם ללא גישה לנקודת חשמל וללא הרעש מחריש האוזניים של מכשירים מונעי בנזין. כלים אלה יודעים לחתוך מתכת במהירות רבה, והם יועדים לחתוך גם סורגים שקופים. יחד עם זאת, הסורגים השקופים עוצבו ותוכננו לחוזק מרבי שניתן להקביל אותו לזה של סורגי מתכת. סורגים אלה עשויים מתרכובת של פוליקרבונט בעובי 10 מ"מ וברוחב 50 מ"מ. רצועות אלה נפרשות בצורה אופקית לרוחב מסגרת החלון ומקובעים בחוזקה אל קיר המבנה, ובכך משיגים את אותה מידה של חוזק בדומה לסורגי מתכת, רק ללא ההפרעה האסתטית והוויזואלית האופיינית לסורגים.

אולי יעניין אותך:  קייטרינג בשרי על האש: מה כדאי לדעת

עד כמה חזקים הסורגים?

אחד הקשיים המרכזיים שעולים בקרב אנשים השוקלים להתקין סורגים שקופים בביתם, הוא הקושי להבין את החוזק המבני של הסורגים. בסופו של דבר מדובר בחומר שקוף, שבאופן מיידי אנחנו יכולים להקביל אותו לזכוכית החלון או לפלסטיק שקוף, ואלו לבטח לא מספקים את מידת ההגנה המצופה מסורגים. יחד עם זאת, סורגים אלה עשויים מתרכובת ייחודית המבוססת על מבנה מולקולרי שמעניק להם חוזק מבני עצום. רק כדי להמחיש את העניין, דמיינו את זכוכיות הרכב של נשיא ארה"ב – זכוכיות רגילות לכאורה, שקופות ודקיקות, אך אם תנסו לשבור אותן או אפילו לירות עליהן באמצעות כלי נשק, לא תצליחו לחדור אותן. הסיבה לכך היא התרכובת הייחודית ממנה עשויים אותם חלונות, בליווי למינציה של מעטפת ייחודית שמגבירה את החוזק המבני פי כמה וכמה, ועל הטכנולוגיה הזאת בדיוק נשענים הסורגים השקופים שאתם מעוניינים להתקין בביתכם.

באילו עיצובים ניתן להזמין את הסורגים השקופים?

המגבלה היחידה ממנה "סובלים" סורגים שקופים היא מגוון העיצובים. הסיבה למגבלה זו היא הכורח לעמוד בסטנדרטים הבטיחותיים והביטחוניים של סורגי מתכת, מה שמחייב מבנה מאוד ספציפי של רצועות הסורג, בכדי שיוכל להעניק את אותם סטנדרטים לבית שלכם. יחד עם זאת, מאחר ומדובר בסורגים שקופים לחלוטין, לעיצוב אין כל משמעות או ערך. הרעיון הוא לספק את ההגנה המצופה מסורגי מתכת, מבלי לראות סורגי מתכת, ואת זה יודעים הסורגים השקופים לעשות בצורה נהדרת.

מן הסתם, אם תרצו לצפות את הסורגים במעטפת בעלת גוון כהה יותר, ניתן לעשות זאת, אך בכך אתם מאבדים את האפקט השקוף שמהווה חלק מרכזי וחשוב בתפקוד של הסורגים השקופים. הנכון ביותר מבחינתכם הוא להגיע לאולם התצוגה של חברה המציעה את הסורגים השקופים, לבחון את האפשרויות העומדות בפניכם, לראות את הסורגים בפעולה ולהגיע למסקנות שלכם ממקום של ידע ובטחון.

אולי יעניין אותך:  מבית רגיל לבית חכם
You Might Also Like