שירותי תרגום ובחירת חברת תרגום

תוכן עניינים

לא פעם אתם עשויים להיתקל בצורך לתרגם מסמכים שונים. לעתים תצטרכו לעשות זאת באופן פרטי ולעתים לצרכים עסקיים. כך או כך מומלץ לשכור חברת תרגום מקצועית על פני שימוש באחד מעובדי החברה שבמקרה בקיא בשפה הנדרשת ברמת שפת אם ולרוב עדיף חברה מאשר מתרגם בודד. אילו שירותי תרגום נפוצים יותר ומהן היתרונות של חברת תרגום? על כך ועוד נענה בשלוש הדקות הקרובות.

תרגום לשפות שונות

חברת תרגום תחזיק מתרגמים בעלי ידע בשפות שונות, כדי שיוכלו להעניק שירותים מגוונים יותר ללקוחות החברה. בעוד אדם אחד יהיה מוגבל בדרך כלל לשפה אחת או שתיים שהוא ממש יודע ומבין בה וידע לספק למשל שירותי תרגום לאנגלית, הרי שכדי לספק שירותים על פני מגוון שפות צריך מספר אנשים בעלי ידע והבנה בשפות שונות. ערבית, עברית, צרפתית, אנגלית, רוסית, סינית ועוד הם רק חלק מהשפות שיוצאו לכם בדרך כלל בחברת תרגום מקצועית ומנוסה.

שירותי תרגום שכיחים

  • תרגום משפטי – במקרה של משפט המתנהל מולכם או מול החברה שלכם, ייתכן ותצטרכו להמציא משפטים בשפה זרה. למשל אם המשפט בחו"ל וצריך לתרגם מסמכים מישראל עבור בית המשפט בחו"ל או אם המשפט הוא בישראל אולם החברה/האדם פועלים בחו"ל ויש לכם רק מסמכים בשפה של מדינת היעד.
  • תרגום רפואי – במידה ויש הצורך בטיפול רפואי בבית חולים בחו"ל חס וחלילה (למשל פציעה או שלא הרגשתם טוב במהלך טיול בחו"ל ונדרשתם להגיע לבית החולים לטיפול רפואי), הרי שכמו בישראל, הרופא לא יוכל להעניק לכם את הטיפול הנדרש מבלי שעבר על התיק הרפואי שלכם. הסיבה לכך היא מקצועית כמובן כיוון שבמקרים מסוימים לא ניתן לתת תרופות בשל אלרגיה או לבצע פעולה מסוימת בשל הגבלה פיזית או פגיעה פנימית שהרופא לא יוכל לדעת עליה אלמלא התיק הרפואי שלכם.
  • תרגום דוחות כספיים – תרגום של דוחות ומאזנים כספיים, מסמכים הקשורים לעסקים ועוד אלו שירותי תרגום שכיחים מאוד. אלה בעיקר נפוצים בחברות גלובאליות הזקוקות להעברת נתונים בין סניפים החברה אולם לא רק. ניתן להשתמש בשירותי תרגום אלה לצורך גיוס כספים, פרזנטציות או חיפוש שותפים בחו"ל והצגה של המאזנים והנתונים העסקיים שלכם.
  • תרגום טכני – הוא תרגום של תוכניות הנדסיות, מפרטים, חוברות בנייה ועבודה, שרטוטים ועוד. כל מה שקשור במידע טכני הנדרש בתרגום מקצועי ומסודר שאם לא יבוצע כמו שצריך עשוי לגרום לנזק רב. לדוגמה: תוכניות למפעל לייצור שבבים מסוימים למטוסים. תארו לכם שהתוכניות לא מתורגמות כמו שצריך, המפעל יפסיד מיליונים על ייצור שבבים לא תקינים שכאשר יגיעו למטוסים יראו שהם אינם טובים ועובדים.
אולי יעניין אותך:  אילן אבישי מדבר על הכל בראיון אישי

חברת תרגום מנוסה ומקצועית מבינה את החשיבות שבתרגום נכון של המסמכים, עם הבנה בתחום בו נדרש התרגום וזאת מעבר להבנה מלאה של שפת היעד המדוברת. לניסיון אין מחיר ולכן כדאי לפנות לחברת תרגום.

רמי פלר

לנצל את הכוח שלכם לטובת עשיית טוב 

אחוז קטן מאוד של אנשים מצליח להתעשר בזכות עצמו, להקים עסק שיצליח בגדול ולהרוויח הרבה מאוד כסף. בעולם שאנו חיים בו כסף שווה כוח ואם יש לכם הרבה כסף מדובר בהרבה כוח. עכשיו, השאלה היא מה אתם עושים עם הכוח הזה? דואגים רק לעצמכם וליקיריכם? (שזה בסדר גמור). אולי עושים שימוש בכסף כדי לעשות רע

קרא עוד »
מדרס אורטופדי בהתאמה אישית

מדרסים אורטופדיים – המדריך המלא

מדרסים אורטופדיים עוזרים ללא מעט בעיות רפואיות ואורטופדיות ואנשים שונים באוכלוסייה. היציבות והכוח של האדם נובע מהשורשים שלו, כלומר מהרגליים שלו. רגליים חזקות ובריאות יעזרו לאדם לעמוד איתן, יציב ולהיות בכל כושר סיבולת גבוה יותר. לעומת זאת רגליים חלשות שמופעל עליהן לחץ רב או שיש בעיות רפואיות שונות, עשויות לפגוע ביציבות האדם, ביכולת שלו לעמוד,

קרא עוד »
מנדף ביולוגי

מהו מנדף ביולוגי?

במעבדות שונות העבודה המתבצעת היא ייצור של מוצרים מסוימים או ביצוע של ניסויים בחומרים שונים ובדגימות ביולוגיות שונות. במעבדות מסוג זה ובמתחמי מחקר שונים חשוב להיעזר באמצעי בטיחות שונים על מנת להבטיח את בטיחותם של העובדים מצד אחד ואת סביבת העבודה הסטרילית למניעת זיהום הדגימה/החומר בו/עמו אנו עובדים. בין היתר נעשה שימוש בכפפות, מסיכה, לעתים

קרא עוד »
מסכה, מזרק וכדורים

פורטל הבריאות של מדיקו – לדעת יותר על הבריאות שלכם

אומרים שלשאול את גוגל זה לא הדבר הטוב ביותר לעשות כשיש שאלות אבל כשנכנסים לפורטל הבריאות של מדיקו מצליחים לפחות לקבל מידע שעוזר לכם לדעת יותר על הבריאות שלכם ואל מי לפנות כדי לעבור את הבדיקות הנכונות. זה חשוב לא פחות לדעת יותר על מצבכם ולברר מידע שלא תמיד לרופאים יש זמן להסביר לכם. כך,

קרא עוד »
הרמת סינוס

הרמת סינוס

הרמת סינוס היא פעולה כירורגית שנעשית שלב אחד לפני השתלת שיניים ומחוסר ברירה משום שאין יותר עצם שבה אפשר לבצע את ההשתלה. אחת הדרכים המוצלחות והמתקדמות לעזור לאנשים שאיבדו את שיניהם היא השתלת שיניים. במקום התותבות שנהגו לתת בשנים עברו היום אפשר להשתיל שיניים בחניכיים באמצעים מתקדמים וקלים ליישום, וזה הרבה יותר יעיל ונוח מכל

קרא עוד »
שירותי תרגום

שירותי תרגום ובחירת חברת תרגום

לא פעם אתם עשויים להיתקל בצורך לתרגם מסמכים שונים. לעתים תצטרכו לעשות זאת באופן פרטי ולעתים לצרכים עסקיים. כך או כך מומלץ לשכור חברת תרגום מקצועית על פני שימוש באחד מעובדי החברה שבמקרה בקיא בשפה הנדרשת ברמת שפת אם ולרוב עדיף חברה מאשר מתרגם בודד. אילו שירותי תרגום נפוצים יותר ומהן היתרונות של חברת תרגום?

קרא עוד »